smok
logo


O nas

Witaj w świecie Cudów Orientu .

Od stuleci ludzi zachodu fascynował wschód .Pomimo odległości religia , filozofia oraz sztuka tamtego rejonu świata od zawsze przenikała naszą kulturę mając ogromny wpływ na to, co nazywamy dzisiaj Zachodnią Cywilizacją .

Przez wieki kupcy i podróżnicy wyruszali w podróż do nieznanego i legendarnego świata , a gdy wracali snuli opowieści o niezmierzonych bogactwach i wspaniałych cudach orientu .

Gdy Europa tkwiła pogrążona w ciemnych wiekach na terenie Azji rozkwitały wielkie cywilizacje . Wiele z nich miało już za sobą kilka tysięcy lat ciągłości historycznej, a to, co stworzono do dzisiaj budzi zachwyt i zdumienie .

W czasie, kiedy w Chinach i Indiach kolejni władcy umacniali potęgę swoich imperiów , w ich cieniu na półwyspie Indochińskim narodziły się nowe państwa .

Czerpiąc ze wspólnego źródła kultury Indii i Chin ,Khmerowie w Kambodży , Chamowie w Wietnamie ,Laotańczycy w Laosie , Tajowie w Tajlandii oraz wreszcie Birmańczycy w Birmie zbudowali tak wyrafinowaną kulturę , że to co powstało o całe stulecia wyprzedzało Europę .

Kultura Europy choć rozwijała się w oddali od azjatyckich imperiów to jednak ich wpływ na rozwój tzw. cywilizacji zachodniej był ogromny .

Gdy uda nam się odrzucić podziały które stworzył sam człowiek , to jesteśmy w stanie dostrzec ,że nasze kultury, nasze religie mają wspólne korzenie , a ludzi na świecie więcej łączy niż dzieli.

W jednym na pewno ludzie Wschodu i Zachodu łączą się .Tym łączącym spoiwem jest wspólne poczucie piękna . Zarówno w Europie jak i dalekiej Azji ludzie otaczają się w swoich domach i ogrodach przedmiotami i roślinami .Drzewa, krzewy , kwiaty , drzewka bonsai , rzeźby , meble są trwałym i nieodzownym elementem otoczenia lub wyposażenia wnętrza domu w Europie i Azji . Sztuka orientu choć tworzona w tradycji narodów Azji , nie jest przypisana tylko i wyłączenie do ich kultury . Stanowi uniwersalną wartość która swoim wyrazem doskonale uzupełnia wystój wnętrz tworzonych w duchu europejskiej estetyki .

Orientalny stolik czy kwietnik , podstawki pod kwiaty , stolik pod bonsai , stoliki pod rzeźby , orientalne rzeźby bóstw , ludzi , zwierząt , płaskorzeźby na ścianę czy mebel orientalny zawsze będzie pięknym uzupełnieniem naszego wnętrza i przekazem filozofii płynącej z dalekiego wschodu . Kiedyś sztuka Azji zarezerwowana jedynie dla arystokracji dzisiaj jest dostępna dla każdego za nas ,aby cieszyć oczy finezją kształtu i nadawać niepowtarzalny klimat naszym wnętrzom . 

Nasza opowieść rozpoczyna się w Chinach a kończy w Birmie . Zapraszamy Państwa dalej .Rozsiądźcie się wygodnie i zobaczcie niezmierzone bogactwa, wspaniałości i cudu orientu.

Szanowni Państwo .

Ponad dwa lata trwały nasze starania aby rząd Birmy wydał zgodę na wywóz oferowanych przez nas przedmiotów . Nasze starania zakończyły się sukcesem i dzięki temu możemy dzisiaj zaprezentować prawdziwe unikaty sztuki pochodzącej z niedostępnej Birmy.

Kupując te wyjątkowe arcydzieła dotkniecie osobiście tajemnicy i mistycyzmu starożytnej i wpółczesnej Birmy . 

Jeśli cokolwiek z naszej oferty wzbudziłoby Państwa zainteresowanie to będzie nam niezmiernie miło odpowiedzieć na wszystkie zapytania .

Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia naszej strony interentowej i już niebawem ilość oferowanych rzeźb będzie o wiele większa.

Również nasze informacje o Birmie będą szersze.

Będziemy starać się prezentować  nie tylko informacje o miejscach wartych zobaczenia , ale również legendy i kulturę Birmy i Birmańczyków.

Nasi przyjaciele żyjący w odległej Birmy sami opowiedzą o swoim kraju i jego historii .                                                  

                                                                                    Sławomir Bienert

Aktualnosci
Z okazji święta Thadingyut Bank Birmy wyemitował nowy banknot o nomianle 5000kyat