smok
logo


Ogromy Słoń Birmański z drzewa YAMANAY

Ogromy Słoń Birmański z drzewa YAMANAY

OGROMNY SŁOŃ Z MITYCZNEJ I TAJEMNICZEJ BIRMY WYKONANY Z MAGICZNEGO DREWNA YAMANAY

POCZUJ POZYTYWNĄ ENERGIĘ Z BIRMY

Drzewo Yamanay jest cenione ze względu na jego właściwości, doskonały gatunek,twardość, czystość koloru, oraz lekkość. Yamanay rośnie w najwyższych i najchłodniejszych regionach Birmy położonych już w Himalajach. Osiąga wysokość kilkudziesięciu metrów.Drewno jest koloru kremowo jasno żółtego. Drzewu temu przypisuje się wielką magiczną moc. Od wieków wierzono z Yamanay promieniuje szczególny dobroczynny rodzaj energii. Dlatego w Indiach.Birmie, Laosie.Kambodży i Tajlandii robiono z niego ceremonialne trony.

W tradycyjnej medycynie Birmy korzeń i korę . stosuje się jako lek pobudzając trawienie, środek przeczyszczający i środek przeciw pasożytom .Wywar polepsza apetyt , stosuję się w leczeniu hemoroidów , brzusznych bólach, ma właściwości halucynogenne . Liście uśmierzają ból głowy ,a sok ma właściwości lecznicze na wrzody i trąd. Owoce drzewa Yamanay są cierpko- kwaśne -gorzko -słodkie. Po zjedzeniu dają uczucie chłodu . Mają właściwości moczopędne , wspomagają perystaltykę jelit . Wywar z korzenia Yamanay neutralizuje jad węży .

Ścięciu drzewa towarzyszy cały ceremoniał , aby magiczna moc nie została utracona . W tradycyjnej sztuce sakralnej Birmy drzewa Yamanay używa się głównie do wyrobu marionetek Natów pre-buddyjskich bóstw opiekuńczych . Czasami jednak tworzy się z niego inne wizerunki , które mają przekazywać ludziom pozytywną energię Yamanay .

TEN SŁOŃ ZGODNIE Z WIERZENIAMI BIRMY MA PAŃSTWU PRZYNIEŚĆ SZCZEŚCIE A PROMIENUJĄCA POZYTWYNA ENERGIA DRZEWA YAMANAY BĘDZIE TOWARZYSZYĆ TAK DŁUGU JAK DŁUGO TA RZEŹBA BĘDZIE W WASZYM DOMU

Wymiary: wysokość: 36 cm. szerokość: 22 cm. waga: 7,5 kg.

Sugerowana cena detaliczna: 349.00 PLN
zlz zamwienie droga e-mail
Aktualnosci
Z okazji święta Thadingyut Bank Birmy wyemitował nowy banknot o nomianle 5000kyat